/Files/photogallery/893/IMG_2550.JPGХарактеристика професії

Прогрес техніки багато в чому залежить від удосконалення способів з’єднання деталей. Нині зварювання в багатьох випадках визначає технологічний рівень виробництва в цілому.

Найбільш важливі дослідження в галузі зварювання проводиться в Києві, в інституті електрозварювання, який носить ім’я його засновника – Євгена Оскаровича Патона. Місто Київ стало визначною столицею зварників.

Зварювання використовується для виготовлення нових конструкцій, ремонту машин та апаратів, відновлення зруйнованих споруд. Зварні конструкції здатні витримувати надвисокі і наднизькі температури, працювати в умовах тиску, який перевищує атмосферний, а також в умовах вакууму.

Зварювання виконують на повітрі, під водою та вакуумі, в жарких пісках Сахари, а також у крижаних просторах Арктики.

Сьогодні застосовується понад 60 методів зварювання. Дугове зварювання можна виконувати вручну та автоматично. Останній спосіб розробив український академік Є.О.Патон. Цей метод забезпечує високу якість шва і відзначається високою продуктивністю – в 10-20 разів продуктивніший від ручного зварювання. Дугове зварювання – це один з перших способів зварювання металів. Нині, як і в самому початку зародження електрозварювання, йому належить провідна роль серед всіх існуючих способів, і, як показують прогнози, лідерство електричного зварювання буде зберігатися ще довгі роки і десятиріччя.

У кінці 19 століття було розроблено спосіб одержання високотемпературного газового полум’я. В цей період вже почалось промислове виробництво ацетилену, кисню і газополумяне зварювання металів було основним способом міцного з’єднання металевих конструкцій. У подальшому у зв’язку з бурхливим розвитком електродугового та інших видів зварювання газополум’яне зварювання відійшло на другий план. Недоліки газового зварювання полягають в меншій, ніж при дуговому зварюванні, швидкості нагріву і розплавлення металу, великій зоні термічної дії, що спричинює більшу можливість короблення виробу. Газове зварювання важче піддається механізації і автоматизації.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОФЕСІЇ

ЗВАРНИК ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОФЕСІЇ NEW

Вимоги до професії

Програмою підготовки зварників в ліцеї передбачено підготовку електрозварників 2-3-4 розрядів. Зварник 3 розряду має знати будову електрозварювального обладнання, властивості і значення електродних покрить, захисних та інших газів; асортимент і маркування основних і зварювальних матеріалів, вимоги до зварювальних швів, причини виникнення напруг і деформацій та методи їх попередження. Крім того зварник повинен знати основи економіки і роботи з бригадним підрядом, правила охорони праці, внутрішнього розпорядку і гігієни праці. Він повинен уміти виконувати ручне дугове і газове зварювання різних металів і конструкцій, наплавляти зношені деталі та виконувати повітряно-дугове різання металів.

До зварників 4 розряду, крім зазначеного, ставляться додаткові вимоги:

- знати основні закони електротехніки;

- способи випробування зварних швів;

- особливості зварювання і повітряно-дугового різання постійним і змінним струмом;

- механічні властивості зварювальних металів і зварних швів;

- уміти добирати режим зварювання за приладами;

- читати креслення зварних конструкцій.

Додатково до вимог, які ставляться до зварників 3 розряду, зварник 4 розряду повинен уміти:

- Виконувати зварювання конструкцій і трубопроводів

- Наплавляти складні деталі та інструменти;

- Виконувати повітряно-дугове різання і стругання деталей з різних металів у всіх положеннях у просторі.

Висока теоретична підготовка зварників, які працюють в умовах ринкової економіки, буде сприяти розвитку творчої ініціативи робітників, зміцненню трудової дисципліни і підвищенню продуктивності праці.

Умови роботи:


Зварникам доводиться працювати в найрізноманітніших місцях: і у виробничому цеху, і в полі, і під землею.Фізичне навантаження лягає на зварника під час піднімання і переносу заготовок, деталей і конструкцій, а також виконання повільних рухів з пальником, коли інші частини тіла залишаються нерухомими. У цьому разі на м’язи спини і ніг припадає значне статичне навантаження. Встановлено, що у зварника втома виникає більше від статичної, ніж динамічної напруги. Напруженість праці зварника залежить від тривалого зосередженого спостереження за зоною зварки, від ступеня напруги зору.Його робота вважається працею підвищеної важкості і шкідливості. Несприятливо діють на організм високі температури, ультрафіолетове випромінювання, шкідливі хімічні речовини (чадний газ, окис азоту, металеві аерозолі та ін..). Зварник часто працює у незручних позах (стоячи, сидячи, інколи і лежачи), у важкодоступних місцях з поганою витяжкою. Значному навантаженню під час виконання зварювальних робіт піддається центральна нервова система.Професія зварника в основному чоловіча, праця жінок на зварювальних роботах у зв’язку з підвищеною важкістю і шкідливістю обмежена. Забороняється застосування праці жінок при зварюванні в закритих ємкостях (цистернах, котлах тощо), а також при виконанні зварювальних робіт на висоті.До виконання зварювальних робіт допускаються особи не молодші 18 років, які мають кваліфікаційне посвідчення і пройшли інструктаж з техніки безпеки. Вини повинні також пройти попередній медичний огляд.Електрогазозварник працює 7-годинний робочий день, йому надається встановлена чинним законодавством відпустка, до якої додається певна кількість тижнів за важкі і шкідливі умови праці. Передбачені пільги в пенсійному забезпеченні: чоловіки мають право виходу на пенсію в 55 років при стажі роботи не менше 20 років, жінки при стажі роботи 15 років йдуть на пенсію в 50 років.Ринок праці:


Люди з цією спеціальністю працюють на будівництві, у комунальних підприємствах, у промисловості і навіть на флоті. Електрогазозварник не має бути схильним до алергічних захворювань, мати міцну руку, щоб рівно тримати пальник або електрод, бути уважним і ніколи не вживати алкоголю на робочому місці. Такий фахівець повинен знати фізичні і хімічні основи виконуваного процесу, аби уникнути помилок.Зварювальник в солідній організації дуже добре заробляє і має можливість займатись індивідуальною трудовою діяльністю.Медичні обмеження:


• Органічні захворювання і виражені функціональні порушення центральної нервової системи.• Психічні захворювання, наприклад епілепсія.• Захворювання периферичної нервової системи.• Захворювання серцево-судинної системи (вади серця, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця).• Захворювання ендокринної системи.• Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки.• Хронічне захворювання нирок (гломерулонефрит та інші)• Хронічні захворювання шкіри.• Порушення функцій вестибуляторного апарату.).• Виражені захворювання верхніх дихальних шляхів (ринофарингіти, ларингіти та часто рецедивуючі захворювання придаткових порожнин носа).Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:


У електрогазозварника повинно бути розвинене просторове співвідношення частин і деталей.Для діяльності необхідні висока швидкість моторних реакцій, хороша зорово-моторна координація (на рівні рухів пальців рук).Успішному виконанню роботи сприяють такі якості особистості, як несприятливість до перешкод, що проявляється у здатності зберігати зосередженість в умовах дії різних перешкод, витривалість (психічна і фізична); електрогазозварнику необхідна висока працездатність, терпіння, посидючість, вміння протистояти втомі; урівноваженість – якість, що передбачає зібраність і витримку, дозволяє встановити рівномірний темп роботи; добросовісність, охайність, ретельність.Перспективи розвитку:


Важко знайти галузь в народному господарстві, де б можна було обійтися без електрогазозварника. Ця професія надзвичайно розповсюджена, складна і відповідальна. Вона користується попитом на державних і приватних підприємствах, будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях, на станціях технічного обслуговування. Потреба в електрогазозварниках дуже велика. Таким чином, професія «електрогазозварник» має сталий попит на ринку праці.Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов’язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи. Висококваліфіковані електрогазозварники, які володіють суміжними професіями, мають більші шанси щодо працевлаштування, в тому числі в порядку міждержавного обміну робочою силою.

Кiлькiсть переглядiв: 490

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 29 Вересня 2018

Фотогалерея