/Files/photogallery/893/IMG_2532.JPGХарактеристика професії /Files/images/Електрик.gif

Професія “Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; Електромонтажник силових мереж та електроустаткування” передбачає навчити учнів прокладанню кабелю, складання шино проводів, виконанню монтажу пускорегулювальної, комунікаційної та захисної апаратури, монтажу асинхронних двигунів трифазного змінного струму, монтажу кабельних ліній.

Загальні поняття:
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж – це робітник, який на будівництві виконує роботи під час монтажу та демонтажу освітлювальних проводок і мереж.Коротка історія професії:
Професія електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж зародилася у Франції. Слово „монтаж” походить від французького „montage”, що означає підйом, установлення, складання, або „monter” – піднімати.Історія професії розпочалась, коли людина навчилася виробляти і використовувати електричну енергію. Усе це стало можливим завдяки відкриттям та винаходам багатьох вчених , винахідників та інженерів, які жили і працювали в різних країнах минулих століть.В 1872 році О.Лодигін та Т.Едісон (незалежно один від одного) створили лампу розжарювання, а сучасне життя не можна навіть уявити без електричного освітлення та побутових приладів. Самих тільки ламп нараховується не один десяток: це лампи розжарювання, люмінесцентні, ртутні, автомобільні, сигнальні, прожекторні, а також багато інших джерел світла. Потужність штучних джерел світла міняється від долі вата до сотні кіловат.Перші в історії електромонтажні роботи були зафіксовані саме у Франції в XIX ст.В Україні професія електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж виникла в 50-х роках під час розвитку бурхливого індустріального та житлово-побутового будівництва.Характер роботи:
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж здійснює всі види електромонтажних робіт з проведення освітлення, заряджає і монтує освітлювачі, сигнальні прилади, прокладає кабелі та повітряні мережі зовнішнього освітлення. Встановлює електродвигуни, пускоругулюючу апаратуру, розподільні щити, забезпечує заземлення, випробовує якість і ізоляцію електричних пристроїв.Кінцевою метою роботи бригади електромонтажників з освітлення та освітлювальних мереж є складання електроосвітлювальної установки, підключення її до електричної мережі та забезпечення освітлення відповідно до вимог проектної документації.Умови роботи:
Електромонтажник здійснює діяльність як в приміщенні, так і поза ним. При вступі на роботу, в першу чергу, оцінюють фізичну форму, витривалість і розвинене відчуття рівноваги майбутнього робітника. Специфіка їх діяльності вимагає від них гнучкості, координації рухів кистей і пальців рук, гарний зір і розрізнення кольорів, високий рівень розвитку образного і наочно-дієвого мислення. Непоодинокі в роботі фахівця цієї області позаштатні ситуації, де необхідно приймати швидкі та ефективні рішення.Ринок праці:
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж – найбільш поширена професія електротехнічного профілю. Будівництво житлових будинків, шкіл, медичних закладів, пов’язані з виконанням електромонтажних робіт, які виконують кваліфіковані робітники. Світильники та освітлювальні пристрої, вимикачі та розетки, електричні проводи, розподільні шафи – все це утворює освітлювальні мережі.Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтажника вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги побутового характеру: встановлення електроосвітлювального устаткування, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.Медичні обмеження:
Основне навантаження під час робіт припадає на зоровий та слуховий аналізатори, вестибулярний та опорно-руховий апарати. Тому основними медичними протипоказаннями до виконання функціональних обов’язків електромонтажником, а також здобуття цієї професії, є:• захворювання серцево-судинної, дихальної систем;• нервово-психічні розлади;• судоми, втрати свідомості, вживання наркотиків, залежність від алкоголю;• порушення зору, дальтонізм, розлади слуху;• вестибулярні розлади, порушення відчуття рівноваги, тремтіння рук, розлади координації рухів;• боязнь висоти;• захворювання хребта, суглобів або нижніх кінцівок;• хронічні інфекційні захворювання, алергії, шкірні захворювання;• виражені фізичні недоліки.Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:
Велике значення в роботі мають:• зорова моторна координація та розвинутий окомір,• висока концентрація уваги,• швидкість реакції,• хороша координація кистей рук,• обережність та спостережливість,• відповідальність,• зібраність та кмітливість.Перспективи розвитку:
Ця професія надзвичайно розповсюджена, складна і відповідальна. Потреба в електромонтажниках дуже велика. Професія має сталий попит на ринку праці.Ризик безробіття у електромонтажників мінімальний і пов’язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи. Висококваліфіковані електромонтажники, які володіють суміжними професіями, мають більші шанси щодо працевлаштування, в тому числі в порядку міждержавного обміну робочою силою.
Кiлькiсть переглядiв: 282

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 29 Вересня 2018

Фотогалерея